Linja-autoalan lakko päättyy
Linja-autoalan lakko päättyy ja liikennöinti palautuu normaaliksi viikonlopun aikana. Tieto lakon päättymisestä tuli myöhään perjantai-iltana, joten lauantaina ja mahdollisesti sunnuntainakin liikenteessä esiintyy vielä poikkeuksia.
Tampereen ja Ikaalisten välinen liikenne ajetaan normaalisti lauantaista 4.3. alkaen, ei kuitenkaan lauantaina vuoroja (Kankaanpäästä) klo 7:10 Helsinkiin ja (Helsingistä) 13:00 Kankaanpäähän.
Tampereen Nysse-liikenteessä pyritään palautumaan normaaliin liikennöintiin lauantaina päivällä, mutta häiriöihin kannattaa vielä varautua viikonlopun aikana.
Joensuun JoJo-liikenteessä pyritään palautumaan normaaliin liikennöintiin lauantaina päivällä, mutta häiriöihin kannattaa vielä varautua viikonlopun aikana.
Jyväskylän Linkki-liikenteessä, Turun Föli-liikenteessä ja Hämeenlinnan liikenteessä pyritään palautumaan normaaliin liikennöintiin lauantaina aamusta. Varsinkin lauantaiaamuna poikkeuksia voi kuitenkin vielä ilmetä.